Poszerz horyzonty swoich zmysłów
odkryj sekrety Niewidzialnej Ulicy

TOURING IN ENGLISH AVAILABLE - FOR MORE INFO PLEASE CONTACT US: niewidzialnaulica@gmail.com

NIEWIDZIALNA ULICA - poznańska wystawa w ciemności

Niewidzialna Ulica to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie oprócz zwiedzania Ulicy zwiedzający będą mogli zobaczyć świat o którym wcześniej nie miałeś pojęcia. Zapraszamy Cie do świata wyobraźni.

Wyobraź sobie że gaśnie światło jest absolutna czarna ciemność a Ty musisz poradzić sobie bez użycia wzroku, wchodząc
w interakcje z otoczeniem w taki sposób aby normalnie funkcjonować, wykonywać czynności które wykonujesz codziennie. 

Niewidzialna Ulica to miejsce inne niż wszystkie, wyjątkowe, fascynujące pod każdym względem. To jedno z 3 miejsc w Polsce i jedyne w Poznaniu, gdzie zobaczysz świat oczami, a raczej go nie zobaczysz, poczujesz, zrozumiesz, dotkniesz niewidzialnego.

niewidzialna ulica dziecko
niewidzialna ulica kobieta
niewidzialna ulica mężczyzna
niewidzialna ulica dziewczynka
niewidzialna ulica chłopiec

Zwiedzanie wystawy zajmuje około 30-45 minut, odbywa się w całkowitej ciemności, a żeby poszło sprawnie, warto pamiętać:

Zwiedzający

Wystawa Niewidzialna Ulica przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Grupy zwiedzające liczą do 8 osób.

Rejestracja

Wskazane jest pojawienie się na  5 minut przed przewidzianym wejściem na wystawę. 

DEPOZYT

Zwiedzających obowiązuje depozyt urządzeń elektronicznych (m.in telefonów, tabletów, latarek itp.).

PRZEWODNIK

Przewodnikiem podczas zwiedzania wystawy jest osoba niewidoma lub słabowidząca.

niewidzialna ulica dzieci
niewidzialna ulica zabawa
niewidzialna ulica zwiedzanie
niewidzialna ulica ławka
niewidzialna ulica laska

NIEWIDZIALNA ULICA - OPINIE

Dołącz do grona naszych przyjaciół

Michał Antkowiak
Michał Antkowiak
Czytaj więcej
Bardzo polecam wizytę i uważam, że jest to miejsce i pomysł z dużym potencjałem dalszego rozwoju. Przegląd różnych aspektów codziennego życia niewidomych. Jako jedna z trwałych refleksji została mi w głowie myśl, że trzeba uporządkować sprawę porzucanych byle gdzie e-hulajnóg. Wizyta tutaj była bardzo ciekawym doświadczeniem (co w dużym stopniu było zasługą naszej przewodniczki Floridy). Przydałoby się jednak wydłużyć czas wizyty, bo czas szybko mija.
Zuzanna Chmielewska
Zuzanna Chmielewska
Czytaj więcej
Bardzo ciekawe miejsce na spędzenie czasu z rodziną w nietypowy sposób. Przewodnik oprowadza po zupełnie ciemnym "torze przeszkód" którym są po prostu pokoje, tramwaj czy przejście dla pieszych. Wybrałam się tam z dorosłą siostrą i z mamą ale zdecydowanie to świetna okazja żeby pokazać dzieciom coś co pomoże im zmienić podejście do osób niewidomych. Całe przejście razem z odpowiedzią na mnóstwo zadanych przez nas pytań zajęło ok. 2 godzin. Bardzo polecam to miejsce i wspaniałych pracujących tu ludzi.
Klaudia Biadała
Klaudia Biadała
Czytaj więcej
Cudowne miejsce i cudowni ludzie. Niewidzialna Ulica to miesce, które naprawdę OTWIERA OCZY. Państwo przewodnicy to niesamowicie ciepłe osoby, pełne otwartości i wyrozumiałości. Niewidzialna Ulica z pewnością uczy pokory - niby jesteśmy twardzi jak skała, ale w obliczu utraty wszyscy byliśmy przerażeni. W tym miejscu specjalne podziękowania dla pana Janka, który mimo naszego rozproszenia pewnie poprowadził nas przez całą drogę. Zdecydowanie niezapomniane przeżycie, które mnie, jako człowieka, otwarło na codzienne trudności osób niewidomy i niedowidzących.
Igor zieliński
Igor zieliński
Czytaj więcej
Super miejsce. Nie ma czasu na nudę, a i przewodnicy bardzo mili, ale co ważniejsze bardzo dobrze znają się na swoim fachu. Wracając do samego miejsca, jest ono bardzo klimatyczne i profesjonalne. Można "zobaczyć" jak to jest być osobą niewidzącą, oczywiście wszystko jest bezpieczne. Ja szczerze polecam.
WRAŻLIWY ŚWIAT
WRAŻLIWY ŚWIAT
Czytaj więcej
Niesamowite miejsce, które poprzez doświadczenie Przewodnika tak mocno zmienia pogląd na świat osób niewidomych i to z jakimi problemami się na codzień spotykają, że po wyjściu stamtąd nie jest się już takim samym człowiekiem. Gratuluję pomysłu! Naszym Przewodnikiem był p. Maciej - fachowo i kompleksowo pokazał nam świat gdzie oczy stają się tylko dodatkiem do innych zmysłów i w zasadzie nie ważne jest czy masz je otwarte czy zamkięte, bowiem w tak głębokiej czerni jaka otacza Cię w Niewidzialnej Ulicy nie ma to znaczenia. Bardzo dziękujemy i szczerze polecamy wszystkim!
Wiktoria Michorzewska
Wiktoria Michorzewska
Czytaj więcej
Data odwiedzin: 25/06/2022
Fantastyczne miejsce! Pani przewodnik jest przemiła i odpowiada na wszystkie pytania ciekawych zwiedzających, bardzo cierpliwa i pomocna. Miejsce samo w sobie to świetna atrakcja dla kogoś kto chciałby zobaczyć świat osób niewidomych, doświadczenie które zmienia perspektywę o 180 stopni. Na pewno polecę to miejsce znajomym i rodzinie
Lena Koot
Lena Koot
Czytaj więcej
Niesamowite miejsce, idealne do spędzenia wolnego czasu. Bardzo miła atmosfera, a podejście Pani Joli do sprawy i ludzi jest bardzo ciepłe, a zarazem profesjonalne! Na pewno zawitam tam ponownie! 🙂
Poprzedni
Następny

Istnieje możliwość zakupu biletu na 3 różne sposoby: onlinemailowo oraz na miejscu

Grupy zorganizowane zapraszamy od godziny 9:00 przez cały tydzień. Rezerwacji prosimy dokonywać mailowo bądź telefonicznie. Dla grup (poza grupami szkolnymi) obowiązuje przedpłata.

Cennik

godziny otwarcia

Close Menu
×

Koszyk